Fietsweekend 2015 – Dinslaken

Eindelijk was het weer zover: vrijdagmorgen 19 juni om 09.30u vertrokken we met 15 renners bij ’t Lagerhuis, voor de fietstocht naar Oberlohberg, een klein plaatsje bij Dinslaken, ’s avonds zou Remco nog nakomen met de auto. Verder werden we begeleid door 3 dames die onze tassen en reservemateriaal per busje vervoerden.

De eerste stop was al vrij snel: na 40 km. fietsen bereikten we het mooiste dorp van Limburg in 2010 nl. Well. Toen we daar vertrokken, had Pluvius al weer goed zijn best gedaan en moesten de regenjacks tevoorschijn komen. De tweede stop was het aan de Rijn gelegen Orsoy, waar we met de pont de Rijn moesten oversteken. Net aan de overkant was het al weer snel schuilen geblazen, maar rond 15.30u kwamen we aan op onze plaats van bestemming, Hotel zum Grünewald. Omdat de bar pas om 17.00u open ging, besloten 8 renners nog een lusje te maken, de andere 7 zochten hun kamers op. Bij terugkomst stond er zo’n 160 km. op de tellers.IMG_5236

Op zaterdag zouden we een tocht gaan maken met Horst Niewrzol, een bekend oud-renner uit Duisburg, die ook een renster had meegenomen. Om 10.15u vertrokken we dus met 18 wielrenners naar Mariënthal, dan over het tijdrit-parcours in Raesfeld weer terug naar Mariënthal. Op dit stuk noteerden we de enige lekke band van het weekend en mocht Theo Schoenmakers zich de “gelukkige” noemen. In Mariënthal werd Kaffee und Kuchen genuttigd en werd er dankbaar gebruik gemaakt van de aanwezige dekens, het was nl. best een beetje aan de koude kant! Om 14.45u waren we weer terug en ook nu werd er voor de liefhebbers nog een extra lusje gemaakt. Toen we terug kwamen, stond er voor deze dag rond de 130 km. op de tellers. Begeleider Horst was zichtbaar onder de indruk van onze groep, hij zei dat wij een tolle Gruppe aus Mill in die Niederlände waren, waarop Frans zei, dat hij altijd al had geweten dat de meesten altijd al behoorlijk dol waren.IMG_5217

Op zondag vertrokken we om 10.00u richting Nederland. Na zo’n 2 uur fietsen, bereikten we via de Rijnbrug in Wesel het plaatsje Sonsbeck, waar de dames al op het terras zaten. Na een half uurtje gezeten te hebben, gingen we voor de laatste 50 km. weer op pad en net nadat we vertrokken waren, trokken de hemelsluizen weer open en werden we lekker nat. Maar al met al mocht dat de pret niet meer drukken. Iedereen was weer goed en veilig thuis gekomen en met weer een ervaring rijker gaan we op naar het volgend jaar. Het was zonder meer een mooi fietsweekend.

Ben Pouwels